
Maja Laura – po wydaniu albumu „Bardo” słyszała od dziennikarzy, że boją się puszczać jej muzykę w radiach. Lubi zimne i brudne brzmienia. Gra na syntezatorach i śpiewa swoje piosenki. W jej żyłach płynie rockowa krew. Obok tego jest lirycznie improwizującą pianistką oraz aranżuje legendarne kompozycje jazzowe (druga płyta “Monk, My Dear”, o której w Jazz Forum pisano: „otrzymaliśmy muzyczny absolut”). Odebrała pełną edukację muzyczną w szkołach państwowych I i II stopnia, ze studiów uciekła tęskniąc za wolnością.
A uczyła się od najlepszych w tym kraju (W.Nahorny, P. Mykietyn, S. Jaskułke). Dla Kayaxu, któremu w 2021 r. wysłała demo była “zbyt awangardowa” na co odpisała, że dziękuje za komplement. Jej muzyka jest także częścią filmów, jak Minghun i Moja Strona Wisły. “Niezwykły talent, niezwykła nowa postać w polskiej muzyce” – Tomasz Raczek (Radio Nowy Świat).

Proponujemy jej 3 projekty:
- MAJA LAURA SEPTET – „Monk, My Dear”
„Otrzymaliśmy muzyczny absolut (…) perfekcyjny krążek” – Jazz Forum.
“Monk, My Dear” to materiał współ inicjowany przez Narodowe Centrum Kultury nawiązujący do twórczości jednego z najwybitniejszych pianistów, kompozytorów i innowatorów jazzu Theloniousa Monka. Rozmywa on czas, przenosząc twórców i słuchaczy w bezkres mrocznego nieboskłonu.
W nagraniach wzięło udział ośmiu muzyków: Maja Laura (aranżacje, kompozycje, piano, synth), Teo Olter (perkusja), Kamila Drabek (kontrabas), Krzysztof Hadrych (gitara elektryczna), Łukasz Korybalski (trąbka), Jakub Klemensiewicz (saksofon barytonowy), Krzysztof Kuśmierek (saksofon tenorowy) i Dominik Strycharski (flety).
LINK DO PŁYTY (wave): https://drive.google.com/drive/folders/1e9UT94ozfDmr25T9jt75WNFJkDhwgF9C?usp=sharing
LINK DO NAGRANIA LIVE: https://www.youtube.com/watch?v=cyGyWbIHRwU
oraz

2) MAJA LAURA – „Niezwykły talent, niezwykła nowa postać w polskiej muzyce” – Tomasz Raczek, Radio Nowy Świat. Pianistka, kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów i producentka oraz działaczka społeczna. W 2022 roku wydała solową płytę „Bardo; Studiowała u W. Nahornego, S. Jaskułke i P. Mykietyna. Współpracowała z takimi zespołami jak Ścianka, czy Oranżada. Tworzy również muzykę ilustracyjną (m.in. muzyka do filmu „Moja Strona Wisły”, utwór do filmu „Minghun”, muzyka do filmu „Get Your Man”. W 2024 r. ukazała się jej druga płyta „Monk, My Dear” na oktet jazzowy („Otrzymaliśmy muzyczny absolut” – Jazz Forum). Aranżuje również piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

3) Maja Laura – Hanka Ordonówna
Utworem „A mnie jest szkoda lata” Maja Laura zapowiedziała minialbum poświęcony piosenkom z dwudziestolecia międzywojennego. Nie są to jednak aranżacje, które porównać można do tych tworzonych współcześnie przez np. JazzBand Młynarski-Masecki. Nie chodzi tu o naśladowanie przedwojennych wykonań. Maja Laura odważnie i prawdziwie dokonuje eksperymentu ubierając epokowe kompozycje w syntezatory i sample. “Muzykę autorską tworzę bez myślenia o tym, czy komuś się ona spodoba. Jednak w przypadku tego materiału mam nadzieję, że uda mi się tchnąć trochę życia w popadające w zapomnienie utwory” – mówi artystka. W repertuarze będzie można usłyszeć zarówno hity, takie jak: “ Miłość ci wszystko wybaczy”, czy “To ostatnia niedziela”, jak i utwory mniej znane. Równoważną do muzyki częścią projektu jest oprawa wizualna utworów nawiązująca do epoki z produkcją na wysokim poziomie artystycznym i technicznym – reżyserem teledysków jest Adrian R. Chmielewski.
Video do piosenki „A mnie jest szkoda lata”
(163) Maja Laura – A mnie jest szkoda lata – YouTube

.